Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

XLVI Sesja Rady Gminy Łyse - 22.03.2018

Podczas obrad XLVI Sesji Radni Gminy Łyse podjęli uchwałę zmieniającą Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2018-2021 oraz budżet Gminy Łyse na 2018 rok. Powyższe zmiany wynikały z potrzeby zabezpieczenia w budżecie Gminy Łyse środków w wysokości 230 tyś. zł na zakupu  lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego na potrzeby funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach.

Gmina Łyse wystąpiła już z wnioskiem o dofinansowanie zakupu nowego samochodu strażackiego do Powiatu Ostrołęckiego oraz Województwa Mazowieckiego.  Koszt zakupu samochodu  poznamy po rozstrzygnięciu ogłoszonego w połowie marca 2018 roku przetargu.  Zwiększone zostały środki przeznaczone na realizację przebudowy drogi gminnej Pupkowizna – Krusza o długości blisko 2,5 km do kwoty 1.612.000 zł. Zgodnie z podpisaną umową planowany termin zakończenia inwestycji to lipiec 2018r.

Warto  zaznaczyć, że przy wydatkach budżetu gminy w 2018 roku wynoszących ponad 48 mln zł, aż 17,5 mln zł (ponad 36%) stanowią wydatki  majątkowe (inwestycyjne). Stawia to Gminę Łyse na pierwszym miejscu wśród gmin powiatu ostrołęckiego pod względem poziomu realizowanych inwestycji.

Ponadto Rada Gminy Łyse wyraziła zgodę na zakup gruntu pod budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego (stadionu) w miejscowości Łyse. Łączna kwota kosztów związanych z zakupem działki wyniosła 560 tyś. zł. Przedmiotowa działka o numerze 140/8 i powierzchni 0,9226 ha graniczy bezpośrednio z gruntami, na których mieści się budynek Szkoły Podstawowej w Łysych, Hala Sportowa, Gminne Centrum Kultury oraz kompleks boisk Orlik 2012. Zakup w/w działki umożliwi budowę obiektu sportowego w jednej lokalizacji z innymi obiektami kulturalno-sportowo-rekreacyjnymi.