Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Informacje dla mieszkańców

Artykuły

 • INFORMACJA

  W dniu dzisiejszym, tj. 15.03.2023 z powodu awarii samochodu nie zostały odebrane odpady z miejscowości Łyse rejon IV (ulice). Planowany jest odbiór powyższych odpadów w dniu jutrzejszym, tj. 16.03.2023r.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJA

  W dniu wczorajszym tj. 14.03.2023 z powodu awarii samochodu nie zostały odebrane odpady z miejscowości Tartak oraz z części miejscowości Lipniki (Polek). Planowany jest odbiór powyższych odpadów w dniu jutrzejszym, tj. 16.03.2023r.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • Harmonogram odbioru odpadów 2023r.

  Urząd Gminy Łyse informuje, że od 01 lutego 2023 r. następuje zmiana harmonogramów odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Łyse.

  Poniżej zamieszczamy obowiązujące od lutego 2023 roku harmonogramy, które dostępne są również w budynku Urzędu Gminy Łyse - punkt informacyjny. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 29 7725027 w. 57.

  Sekretarz Gminy
  Jarosław Parda

  Czytaj Więcej o: Harmonogram odbioru odpadów 2023r.
 • INFORMACJA

  Urząd Gminy informuje, że w dniu 16.05.2022 r. otrzymał informacje od firmy odbierającej odpady komunalne z terenu gminy Łyse - Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Warszawie Sp. z o.o., że w związku z awarią samochodu odbierającego odpady w rejonie IV (Łyse (89-181), ul. Ogrodowa, Jaśminowa, Leśna, Wesoła, Liliowa, Chabrowa, Polna, Piwna, Kurpiowska, Szkolna, Spokojna, Łąkowa, Kwiatowa, Ostrołęcka, Baśniowa, Diamentowa, Padlewskiego) odpady z opakowań szklanych (szkło) z dnia 14.05.2022 r. zostaną odebrane w dniu dzisiejszym.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJA

  Urząd Gminy informuje, że w dniu 19.04.2022 r. otrzymał informację od firmy odbierającej odpady komunalne z terenu gminy Łyse - Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Warszawie Sp. z o.o. o błędzie w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.

  Zgodnie z przesłaną informacją dziś (19.04.2022r.) powinien być realizowany odbiór odpadów w rejonie I, natomiast w dniu jutrzejszym (20.04.2022r.) w rejonie II. 

  Za pomyłkę serdecznie przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJA

  Urząd Gminy informuje, że w dniu 23.02.2022 r. otrzymał informacje od firmy odbierającej odpady komunalne z terenu gminy Łyse - Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Warszawie Sp. z o.o., że w związku z awarią samochodu odbierającego odpady w rejonie III (Dęby, Dudy Puszczańskie, Grądzkie, Tyczek i Warmiak) odpady z opakowań szklanych (szkło) zostaną odebrane w dniu jutrzejszym tj. 24.02.2022r.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJA

  Urząd Gminy informuje, że w dniu 22.02.2022 r. otrzymał informacje od firmy odbierającej odpady komunalne z terenu gminy Łyse - Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Warszawie Sp. z o.o., że w związku z awarią samochodu odbierającego odpady w rejonie II (Klenkor, Wejdo, Wyżega i Zalas) odpady z opakowań szklanych (szkło) zostaną odebrane w dniu jutrzejszym tj. 23.02.2022r.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJA

  Urząd Gminy informuje, że w dniu 21.02.2022 r. otrzymał informacje od firmy odbierającej odpady komunalne z terenu gminy Łyse - Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Warszawie Sp. z o.o., że w związku z dzisiejszą awarią samochodu odbierającego odpady w rejonie I (Antonia, Łączki, Piątkowizna) odpady z opakowań szklanych (szkło) zostaną odebrane w dniu jutrzejszym tj. 22.02.2022r.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJA

  Urząd Gminy informuje, że w dniu dzisiejszym tj.12.01.2022 r. otrzymał informacje od firmy odbierającej odpady komunalne z terenu gminy Łyse - Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Warszawie Sp. z o.o., że w związku z awarią samochodu odbierającego odpady w rejonie I (Antonia, Łączki, Piątkowizna) z dnia 10.01.2022 r. odpady zmieszanie i segregowane zostaną odebrane w dniu dzisiejszym tj. 12.01.2022r.

  Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJE DOTYCZĄCE SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI

  Od 1 stycznia 2022 roku na terenie Gminy Łyse obowiązywać będą następujące opłaty:

  • 21 zł za jedną osobę miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane w sposób selektywny, a bioodpady są kompostowane w przydomowym kompostowniku;
  • 25 zł za jedną osobę miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane w sposób selektywny, w tym z odbiorem bioodpadów;
  • 50 zł za jedna osobę miesięcznie, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia, obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.
  Czytaj Więcej o: INFORMACJE DOTYCZĄCE SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI
 • INFORMACJA

  Szanowni Mieszkańcy
  Informuję, że od 1 stycznia 2021 r. usługę odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Łyse świadczyć będzie Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Warszawie Oddział Ostrołęka. Ze względów logistycznych gmina została podzielona na 5 rejonów.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA
 • INFORMACJE DOTYCZĄCE SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI

  Od 1 stycznia 2021 roku na terenie Gminy Łyse obowiązywać będą następujące opłaty:

  • 21 zł  za jedną osobę miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane  w sposób selektywny a bioodpady są kompostowane w przydomowym kompostowniku;

  • 25 zł  za jedną osobę miesięcznie, jeżeli odpady są zbierane  w sposób selektywny w tym z odbiorem bioodpadów;

  • 50 zł za jedna osobę miesięcznie, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJE DOTYCZĄCE SYSTEMU GOSPODAROWANIA ODPADAMI
 • INFORMACJA wyróżnione

  Wójt Gminy Łyse informuje, że w Urzędzie Gminy Łyse przyjmowane są deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w związku ze zmianą sposobu gospodarowania odpadami komunalnymi. Deklaracje należy złożyć do dnia 10 lutego 2020 r.

  Wprowadzony ustawowy obowiązek segregacji oraz zmiana sposobu naliczania opłat w Gminie Łyse powodują obowiązek złożenia nowej deklaracji przez wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Łyse, którzy posiadają przydomowy kompostownik i kompostują w nim bioodpady oraz właściciele nieruchomości, którzy dotychczas odpady komunalne gromadzili w sposób nieselektywny.

  Czytaj Więcej o: INFORMACJA