Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Szkoła Podstawowa w Lipnikach dba o bezpieczeństwo

20 lutego br. szkolna sala gimnastyczna w Lipnikach ożyła zaciekawieniem i aktywnością naszych najmłodszych uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, w Polsce wypadki drogowe z udziałem dzieci w wieku od 0 – 14 lat, stanowią dosyć duży problem. Okazuje się, iż wielu z nich można było uniknąć, stosując odpowiednie zasady prewencyjne związane nie tylko z wiedzą, ale również umiejętnościami.

Na spotkanie prewencyjne przybyli do nas funkcjonariusze Posterunku Policji z Łysych – Krzysztof Zapadka oraz Marcin Brewczyński. Dotyczyło ono szeroko rozumianego bezpieczeństwa nie tylko w drodze do szkoły, ale również i poza nią.

Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz uświadomili zagrożenia jakie w nim występują. Dyskutowano o prawidłowych przepisach poruszania się na drodze, ścieżkach rowerowych i dla pieszych.

Nie pominięto omówienia należytego przygotowania sprzętu rowerowego, który służy do jazdy nie tylko do szkoły, ale także na wycieczki.

W części praktycznej spotkania, aspiranci przećwiczyli z naszymi dziećmi bezpieczną pozycję ciała w sytuacji ataku psa.

Dziękujemy za cenne wdrożenie do edukacji bezpieczeństwa dla naszych najmłodszych pociech.

Autor: Szkoła Podstawowa w Lipnikach