Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

OSP Łyse z nowym wozem strażackim dzięki wsparciu UE

Ruszyło rekordowe wsparcie unijne dla mazowieckich OSP. Trafi do nich 187 wozów strażackich dofinansowanych przez Unię Europejską. Blisko 250 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza przyznał zarząd województwa. Jutro umowy z władzami gmin: Kadzidło, Rzekuń, Troszyn, Czerwin, Łyse, Czarnia i Olszewo-Borki podpiszą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska. Partnerami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Niepodległości, Fundacja My Obywatele UE im. W.B. Jastrzębowskiego.

Unijne środki pozwolą na zakup wozów strażackich dla OSP z całego województwa mazowieckiego. W sumie subregion ostrołęcki otrzyma 37,5 mln zł na zakup 27 wozów strażackich, w tym wsparcie dla jednostek z powiatu ostrołęckiego, które otrzymają 10,2 mln zł na zakup 7 wozów strażackich.

Jednostka OSP Łyse otrzyma wsparcie unijne w kwocie 1 829 737,20 zł. W ramach projektu zostanie zrealizowane zadanie pn. „Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby OSP w Łysych w celu walki ze skutkami klęsk i katastrof” - zaplanowano zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pełnym wyposażeniem. Szacunkowy koszt realizacji całego zadania to kwota 2 167 632,00 zł.