Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

VIII Samorządowy Turniej Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Ostrołęckiego i Wójta Gminy Łyse

W dniu 10 września 2023 r. przy Zespole Szkół Powiatowych w Łysych oraz Szkole Podstawowej w Łysych odbyły się rozgrywki w piłce nożnej. Sportowe emocje w kolejnej, już VIII edycji turnieju, zapewniło nam 9 drużyn (Baba, Dawia-Złota Góra, Dęby, Lipniki, Łyse, Pupkowizna, Serafin, Wejdo, Zalas-Antonia) składających się z mieszkańców poszczególnych sołectw gminy Łyse. Ze względu na duże zainteresowanie konieczny był podział drużyn na dwie grupy, które w drodze losowania równolegle rozgrywały mecze na orlikach przy Szkole Podstawowej (ul. Szkolna) oraz Zespole Szkół Powiatowych (ul. St. Krupki) w Łysych.

W ramach rozegranych meczy grupowych wyłonione zostały cztery drużyny, które walczyły o miejsca na podium. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce - drużyna sołectw Zalas-Antonia,
II miejsce - drużyna sołectwa Lipniki,
III miejsce - drużyna sołectw Dawia i Złota Góra,
IV miejsce - drużyna sołectwa Pupkowizna.

Ponadto wręczono nagrody w poszczególnych kategoriach:
najlepszy bramkarz – Szymon Banach,
najlepszy strzelec – Tomasz Gwiazda,
oraz nagroda specjalna dla jedynej zawodniczki Julii Sawickiej.

Koordynatorem turnieju był Pan Stanisław Lipka – Radny Powiatu Ostrołęckiego przy współpracy z organizatorami: Zespołem Szkół Powiatowych w Łysych oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych.

Kibicom dziękujemy za liczne przybycie oraz zagrzewanie zawodników do walki! Do zobaczenia za rok.