Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ZBIÓRKĘ ORAZ UNIESZKODLIWIENIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

Gmina Łyse otrzymała dofinansowanie w wysokości 99.300 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” zgodnie z umową podpisaną dnia 13 czerwca 2023 roku. Przewidywany, całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia 107.244 zł.

Przedsięwzięcie polega na odbiorze, transporcie oraz odzysku lub unieszkodliwieniu folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej mieszkańców gminy Łyse. Usługa będzie realizowana przez firmę TRANS-PLAST Jacek Borkowski z Ciechanowa.

Odbiór odpadów pochodzących z działalności rolniczej odbywać się będzie raz w roku z sześciu punktów na terenie gminy Łyse zlokalizowanych w następujących miejscowościach: Baba, Lipniki, Łyse, Zalas, Łączki i Warmiak. Rolnicy będą mieli możliwość bezpłatnego przekazania powyższych odpadów  do ustalonych punktów we wrześniu 2023 roku.

W ramach realizacji zadania z terenu naszej gminy planowane  jest zebranie i zutylizowanie  w sumie 198,6 ton folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Szczegółowy harmonogram dostarczenia i odbioru odpadów oraz dokładne lokalizacje ich zbiórki zostaną wskazane w odrębnym komunikacie.

Wójt Gminy Łyse
          Grzegorz Fabiszewski