Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

ZBIÓRKA FOLII ROLNICZYCH

Gmina Łyse otrzymała dofinansowanie w wysokości 125.600 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” zgodnie z umową podpisaną dnia 01 lutego 2022 roku. W wyniku zapytania ofertowego podpisana została umowa z firmą TRANS-PLAST Jacek Borkowski z Ciechanowa na kwotę  130.222,08 zł.

Przedsięwzięcie polegało na odbiorze, transporcie oraz odzysku lub unieszkodliwieniu folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej mieszkańców gminy Łyse.  W ramach realizacji zadania z terenu naszej gminy  zebrano i przekazano do utylizacji  251,2 ton folii rolniczych  i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej od 251 właścicieli  gospodarstw rolnych. Odbiór odpadów odbył się  w sześciu punktach na terenie gminy Łyse zlokalizowanych w następujących miejscowościach: Baba, Lipniki, Łyse, Zalas, Łączki i Warmiak. Rolnicy mieli możliwość  przekazania powyższych odpadów w ustalonych punktach w maju 2022 roku.