Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

XLV Sesja Rady Gminy Łyse - 4 kwietnia 2024 r.

XLV Sesja Rady Gminy Łyse odbyła się 4 kwietnia 2024 roku w budynku Gminnego Centrum Kultury w Łysych.

Pierwsza część obrad przebiegła bardzo uroczyście w związku z ustanowieniem Sztandaru Gminy Łyse, podczas której dokonano ceremoniału jego przekazania i prezentacji. W tym jakże ważnym dla lokalnej społeczności dniu było obecnych wielu znamienitych gości, uwydatniając podniosłość uroczystości.  

W dalszej części obrad Rada Gminy Łyse przyjęła uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024-2027 oraz w sprawie zmian w budżecie gminy na 2024 rok. Przesunięcia pomiędzy poszczególnymi pozycjami wynikały z zakończenia i rozliczenia zadania pn. „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse”, gdzie pozostałe środki zostały przeznaczone na rozbudowę sieci wodociągowej na terenie gminy Łyse. Kolejno podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Łyse w 2024 r., która została poszerzona o zapisy dotyczące dofinansowania do zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich w związku z pozyskanym dofinansowaniem ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Ponadto Radzie Gminy Łyse zostało przedstawione sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny w roku 2023.

Głosowanie imienne