Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE

Trwa formowanie i rekrutacja ochotników do tworzonej na terenie północnego Mazowsza 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ciechanowie (5MBOT), której stały rejon odpowiedzialności obejmuje także Powiat Ostrołęcki.

W związku z tym serdecznie zapraszamy w dniu 16.05.2018 r. (środa) w godz. 14.00-18.00 do Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Łyse ul. Ostrołęcka 2, na spotkanie z przedstawicielami 5. MBOT oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, którzy będą pełnili dyżur informacyjny.

 

W trakcie dyżuru można będzie uzyskać szczegółowe informacje o przeznaczeniu Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), zasadach rekrutacji i warunkach pełnienia terytorialnej służby wojskowej przez żołnierzy OT, a także złożyć wniosek o powołanie do jej pełnienia. Można będzie również dowiedzieć się o służbie przygotowawczej, kandydackiej i zawodowej służbie wojskowej oraz  programie Legia Akademicka dla studentów.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu lub kontaktu osobistego albo telefonicznego z Wojskową Komendą Uzupełnień w Ostrołęce ul. Sienkiewicza 45, w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 15.00, tel. 261384435, 261384430, 261384434 lub e-mailowego: wkuostroleka@ron.mil.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.ostroleka.wku.wp.mil.pl.

Osoby zdecydowane pełnić terytorialną służbę wojskową proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego oraz dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie (świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły) niezbędne do złożenia wniosku.