Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Nowy PSZOK oficjalnie otwarty … od dziś już działa

10 maja 2023 r odbyła się XXXVII sesja Rady Gminy Łyse. Podczas obrad przyjęto między innymi uchwały w zakresie nowego regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Łyse oraz uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i  zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Głównym powodem zmian uchwał było uruchomienie nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla Gminy Łyse. Od dnia 11 maja 2023r. PSZOK funkcjonuje pod adresem: Łyse, ul. Adama Chętnika 32 – naprzeciwko oczyszczalni ścieków w Łysych, w godzinach  7.30-15.00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 9.00-13.00.

Uroczyste otwarcie PSZOK uświetnione zostało obecnością znamienitych gości, w tym między innymi:

  • I Wicewojewody Mazowieckiego - Sylwestra Dąbrowskiego,
  • Jego Ekscelencji Biskupa Łomżyńskiego - Janusza Stepnowskiego,
  • Proboszcza Parafii w Łysych - Księdza Kanonika Krzysztofa Dylewskiego,
  • Dyrektora Wydziału Zamiejscowego w Ostrołęce Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Radosława Stachacza,
  • Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - Mirosława Augustyniaka,
  • Kierownika Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - Marcina Grabowskiego,
  • Właściciela Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych - Józefa Bałdygi.

Uroczystego poświęcenia obiektu w obecności zaproszonych gości, radnych i sołtysów z Gminy Łyse, kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy  oraz pracowników Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych dokonał Biskup Łomżyński – Janusz Stepnowski.

Obiekt PSZOK  w bardzo wielu wymiarach wspiera ideę gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), zarówno w funkcji PSZOK jak i rozwiązań projektowych – odzysku wody deszczowej, odzysku ciepła w procesach wentylacyjnych i innych aspektach środowiskowych. Bardzo ważnym elementem jest sala edukacji ekologicznej. Edukacja, budowanie świadomości ekologicznej i wychowanie jest kluczem bez którego nie będzie możliwe realizowanie idei GOZ. Wszystko to połączyliśmy z funkcją administracyjną i socjalną Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych, aby dla komfortu naszych klientów umożliwić obsługę jak największej liczby spraw w jednym, przyjaznym miejscu.

Jesteśmy przekonani, że miejsce to wykorzystywane będzie do rozwoju całościowo rozumianej gospodarki komunalnej Gminy Łyse we wszystkich jej aspektach, w tym w szczególności gospodarce odpadowej, wodno-kanalizacyjnej, środowiskowej oraz drogowej. Teraz mamy szanse rozwijać się dalej i tworzyć nowe standardy gospodarki komunalnej z korzyścią dla naszych mieszkańców i środowiska.

Wójt Gminy
  Grzegorz Fabiszewski

OPIS ZREALIZOWANEJ INWESTYCJI