Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Łączkach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) jest dniem, który ma na celu zachęcić społeczność szkoły do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli natomiast mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Przygotowania do tegorocznej akcji ŚDTM w Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w Łączkach rozpoczęły się 27 września. Tego dnia na korytarzu zawieszono kolorowe tabliczki z działaniami mnożenia w zakresie 100. Uczniowie przez kilka dni przypominali sobie tabliczkę mnożenia w matematycznych spacerach w czasie przerw. Organizowano również drużynowe zabawy matematyczne, np. bieg podzielności, tabliczkowy teleturniej. Przeprowadzono klasowe konkursy: „Labirynt z mnożeniem” (kl. IV-V), „Sudoku z tabliczką mnożenia” (kl. VI), „Kwadrat łaciński z tabliczką mnożenia” (kl. VII), „Architekt” (kl. VIII). Konkursy sprawdziły wiedzę matematyczną, umiejętność logicznego myślenia uczniów oraz znajomość tabliczki mnożenia.

Podsumowanie akcji nastąpiło podczas szkolnego apelu dnia 1 października 2021 r. Odbył się wówczas szkolny egzamin ustny ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie świetnie przygotowali się i zaznajomili z tabliczką mnożenia. Okazało się, że wszyscy świetnie liczą w pamięci i nawet najtrudniejsze działania nie sprawiły trudności zarówno nauczycielom, jak i uczniom.

Koordynatorem akcji był opiekun SKO, mgr Małgorzata Kaczmarczyk.

Autor: SP w Łączkach