Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

W dniu 4 października 2019 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Warmiaku uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Koordynator – Danuta Murach. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Główną formą ŚDTM były losy o różnym stopniu trudności. Uczniowie odpowiadali ustnie i pisemnie na 5 pytań z losu. Nagrodą za poprawne odpowiedzi był tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany. Egzamin można było powtórzyć po 1 godzinie. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 21 uczniów z klas IV-VIII.

,,Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była również w Szkolnym Konkursie Matematyczno-Logicznym, który skierowany był do uczniów klas IV-VIII. Uczniowie rozwiązywali ciekawe, nietypowe zadania matematyczne  typu:
kl. IV - Tabliczki z mnożeniem, Labirynt z mnożeniem,
kl. V - Bystrzak, Tarcza z tabliczką mnożenia,
kl. VI - Bystrzak, Tabelka mnożenia, Kwadrat łaciński,
kl. VII - Bystrzak, Zaczarowany kwadrat, Tabelka mnożenia, Łamigłówka zapałczana,
kl. VIII - Bystrzak, Tabelka z szyfrem, Sudoku, Łamigłówka zapałczana.

Uczniowie zajęli pierwsze i drugie miejsca oraz wyróżnienia.

Gratulujemy wszystkim ,,Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i zwycięzcom konkursu. Zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia.

Autor: Danuta Murach