Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

KOMINKI KURPIOWSKIE 2019

Tradycyjnie już w połowie ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych przygotował Kominki Kurpiowskie.

Licznie zgromadzeni uczestnicy obejrzeli Jasełka  pt. „Do  Betlejem“  w  wykonaniu  zespołu folklorystycznego „Łysoziańskie  Nuty“. Swoje umiejętności zaprezentowały również członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Baby, Lipnik, Serafina i Tartaku przy akompaniamencie Kapeli Jana Kani oraz Kapela Czyżów.

Po występach nadszedł czas na rozstrzygniecie konkursu kulinarnego "Weki na zimę". Przedmiotem konkursu były weki - potrawy związane z obszarem kurpiowszczyzny, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to: Stowarzyszeniu "Uśmiech Dzieci", KGW w Babie, KGW w Lipnikach, KGW w Serafinie , KGW w Tartaku oraz zespołowi „Łysoziańskie Nuty”.

Następnie organizator zapewnił zabawę  ludową  przy  dźwiękach  Kapeli  Jana  Kani i  Kapeli   Czyżów.