Wyniki XLIX Konkursu „PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2018”
25 marca 2018
Komisja Konkursowa w składzie:
1) Żardecka Janina - Cepelia w Warszawie - Przewodnicząca Komisji
2) Czyż Jan - Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Łysych - Sekretarz Komisji
3) Przytuła Małgorzata - Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie - członek Komisji
4) Samsel Maria - Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - członek Komisji
5) Frydrych Zdzisław - Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w Łysych - członek Komisji
Na posiedzeniu w dniu 25 marca 2018r. Komisja oceniła palmy zgłoszone na konkurs „ PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2018”.
Do konkursu zgłoszono 128 palm, w tym:
82 w kategorii indywidualnej,
22 w kategorii zespołowej szkół podstawowych.
24 w kategorii zespołowej pozostałych.
Komisja nie zakwalifikowała do konkursu 4 palmy nie zgodnie z regulaminem i tradycją.
Po dokonaniu oceny w oparciu o regulamin, Komisja postanawia przyznać następujące nagrody:
KATEGORIA INDYWIDUALNA
I nagrodę w wysokości 700 zł. otrzymują:
48. |
Kuśmierczyk Mariola |
Ostrołęka |
49. |
Nosek Halina Maria |
Lipniki |
I I nagrodę w wysokości 600 zł. otrzymują:
51. |
Ruszczyk Oliwia |
Tartak |
76. |
Kowalczyk Julia |
Plewski |
77. |
Bacławska Małgorzata |
Laski |
I I I nagrodę w wysokości 500 zł. otrzymują:
16. |
Lemański Paweł |
Dylewo |
39. |
Ogniewska Anna |
Łodziska |
52. |
Dyga Irena |
Tartak |
63. |
Nurczyk Aleksander |
Łyse |
Wyróżnienia specjalne w wysokości 200 zł. otrzymują:
2. |
Kowalczyk Jakub |
Kadzidło |
15. |
Krawczyk Gabriela |
Lipniki |
17. |
Romański Oliwier |
Kadzidło |
18. |
Perzan Celina |
Golanka |
29. |
Kowalczyk Zofia |
Dęby |
34. |
Ruszczyk Władysława |
Tartak |
42. |
Tyc Wojciech Karol |
Ksebki |
43. |
Marcińczyk Dawid |
Charubin |
45. |
Ochocińska Aleksandra |
Łyse |
47. |
Dawid Szymon |
Klenkor |
36. |
Łukowska Hanna |
Rozogi |
56. |
Żubrowska Czesława |
Wejdo |
61. |
Drózd Angelika |
Dąbrowy |
62. |
Drózd Zuzanna |
Dąbrowy |
Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie w wysokości 50zł, zgodnie z załączonym poniżej protokołem.
KATEGORIA ZESPOŁOWA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
I nagrodę w wysokości 700 zł. otrzymuję:
3. |
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych |
Biblioteka Szkolna wiek 7-14 lat |
ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse |
25. |
Szkoła Podstawowa im. Stacha Konwy w Dębach |
Dęby 9, 07-437 Łyse |
I I nagrodę w wysokości 600 zł. otrzymują:
1. |
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych |
klasy IV-VII |
ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse |
15. |
Szkoła Podstawowa w Zalasiu |
klasa V |
Zalas 1, 07-438 Zalas |
16. |
Szkoła Podstawowa w Zalasiu |
klasa VI |
Zalas 1, 07-438 Zalas |
I I I nagrodę w wysokości 500 zł. otrzymują:
13. |
Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku |
Warmiak 16, 07-438 Zalas |
|
19. |
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Łączkach |
klasa VI-VII |
Łączki 103, 07-438 Zalas |
24. |
Szkoła Podstawowa w Łysych |
Klasy 0-III |
ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse |
Wyróżnienia specjalne w wysokości 200 zł. otrzymują:
2. |
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych |
Świetlica Szkolna |
ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse |
8. |
Szkoła Podstawowa w Chudku |
klasa II -III gimnazjum |
Chudek 63, 07-420 Kadzidło |
9. |
Szkoła Podstawowa w Czarni |
klasa IV |
Czarnia 67, 07-420 Kadzidło |
20. |
Szkoła Podstawowa w Białusnym Lasku |
klasa IV-VII |
Białusny Lasek 19, 07-430 Myszyniec |
23. |
Szkoła Podstawowa w Pupkowiźnie |
Pupkowizna 38, 07-437 Łyse |
|
22. |
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu |
Klasa I-III |
ul. Dzieci Polskich 1, 07-430 Myszyniec |
17. |
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych |
Zespół Folklorystyczny Łysoziańskie Nuty |
ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse |
Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie
w wysokości 50 zł :
4. |
Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II Przedszkole Samorządowe w Dylewie |
grupy przedszkolne 0,A, B, C |
Dylewo, ul. Szkolna 1, 07-420 Kadzidło |
5. |
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kadzidle |
klasa I |
ul. Brzozowa 2, 07-420 Kadzidło |
6. |
ZPO w Dylewie Grupa Dialektowa |
klasa II i III dialekt kurpiowski |
Dylewo, ul. Szkolna 1, 07-420 Kadzidło |
10. |
Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa |
klasa IIIC |
ul. Kościuszki 13, 07-420 Kadzidło |
11. |
Szkoła Podstawowa w Chudku |
klasa IV-VI |
Chudek 63, 07-420 Kadzidło |
12. |
Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle |
klasa VIIA |
ul. Kościuszki 13, 07-420 Kadzidło |
21. |
Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie |
ul. Szkolna 51A, 07-402 Lelis |
KATEGORIA ZESPOŁOWA DLA POZOSTAŁYCH
I nagrodę w wysokości 700 zł. otrzymuję:
11. |
Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chetnika w Ostrołęce |
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka |
16. |
Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Lipnikach |
ul. Ks. Kan. E. Sierbińskiego 30, 07-436 Lipniki |
19. |
Zespół Szkół Powiatowych w Łysych |
ul. Stanisława Krupki 20, 07-437 Łyse |
20. |
Świetlica Wiejska w Piątkowiźnie |
Piątkowizna 15, 07-438 Zalas |
I I nagrodę w wysokości 600 zł. otrzymują:
15. |
Publiczne Gimnazjum w Łysych |
ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse |
21. |
Stowarzyszenie Kulturalne "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" z Rozóg |
ul. Różana 3, 12-114 Rozogi |
22. |
Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" z Rozóg |
ul. Różana 3, 12-114 Rozogi |
I I I nagrodę w wysokości 500 zł. otrzymują:
3. |
Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkowskie Gospodynie" |
Chudek 33C, 07-420 Kadzidło |
7. |
Koło Gospodyń Wiejskich w Klimkach |
Klimki 7, 07-436 Lipniki |
14. |
Kółko Rolnicze "Zagajnica" |
Łodziska 20, 07-402 Lelis |
24. |
Dzienny Dom Senior + w Olszewie Borkach |
ul. Broniewskiego 19, 07-415 Olszewo-Borki |
Wyróżnienia specjalne w wysokości 200 zł. otrzymują:
2. |
Koło Gospodyń Wiejskich "Tatarskie Burstynki" |
Tatary 31, 07-420 Kadzidło |
5. |
Koło Gospodyń Wiejskich Golanka p. Barbara Mamajek |
Golanka 65, 07-420 Kadzidło |
10. |
Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Nutki" Kadzidło |
ul. Kościuszki 13B, 07-420 Kadzidło |
8. |
Koło Gospodyń Wiejskich "Czarne Brzozy" Aleksandra Pawluk |
Czarnia 41, 07-420 Kadzidło |
Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie
w wysokości 50 zł :
4. |
Koło Gospodyń Wiejskich Piasecznia "Zurazinki" |
Piasecznia 54, 07-420 Kadzidło |
6. |
Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkozionki" |
Chudek 33A, 07-420 Kadzidło |
8. |
Koło Gospodyń Wiejskich "Czarne Brzozy" Aleksandra Pawluk |
Czarnia 41, 07-420 Kadzidło |
9. |
Koło Gospodyń Wiejskich Siarcza Łąka - Todzia Grażyna Lipka |
Todzia 17A, 07-420 Kadzidło |
12. |
Babik Halina i Romaniuk Krystyna |
Szczytno |
13. |
Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie im. Jana Pawła II |
ul. Wielbarska 2, 12-100 Szczytno |
17. |
Publiczne Gimnazjum SIGiE w Warmiaku |
Warmiak 16, 07-438 Zalas |
18. |
Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Myszyńcu |
ul. Plac wolności 58, 07-430 Myszyniec |
23. |
Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci" |
Szafranki 98, 07-436 Lipniki |
Komisja konkursowa podkreśla wysoki poziom artystyczny nagrodzonych i wyróżnionych palm. 49 edycja konkursu dowodzi, że spełnia on zadanie podtrzymania lokalnej tradycji.
Komisja zwraca uwagę na liczny udział w konkursie szkół, przedszkoli i stowarzyszeń.
Odbiór nagród nastąpi w kasie Urzędu Gminy w Łysych, pokój nr 101 w dniu 27 marca 2018r. (wtorek).