Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Sukces Julii Pardy-Żuromskiej

Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica ósmej klasy Szkoły  Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych – Julia Parda-Żuromska została laureatką Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie o tytuł Laureata ubiegali się Najlepsi z Najlepszych z całego województwa mazowieckiego. W każdym z etapów uczennica musiała wykazać się dużą wiedzą nie tylko z zakresu umiejętności językowych, ale również wiedzą dotyczą geografii, kultury, historii, literatury, sztuki, polityki, filmu oraz sportu krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Liechtensteinu.

Swoje zmagania w trzech etapach konkursu Julia rozpoczęła już w październiku 2023r., a zakończyła w lutym 2024r. W ostatnim, wojewódzkim etapie wzięło udział 27 uczniów, natomiast tytuł Laureata otrzymało 8 uczniów. Nasza Uczennica pod względem ilości punktów, zdobyła II miejsce.

Oprócz niewątpliwej satysfakcji, bycie laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dało Julii przywilej zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego (przy wyborze języka niemieckiego) z wynikiem 100%, możliwość wyboru dowolnej szkoły ponadpodstawowej w całej Polsce z gwarancją przyjęcia do niej oraz ocenę celującą z języka niemieckiego na koniec roku szkolnego. 

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj  mnie, to się nauczę.”
                                                                                                                    Benjamin Franklin

Swój wspaniały wynik Julia osiągnęła dzięki wytężonej i rzetelnej pracy, wytrwałości oraz pasji do poznawania języka niemieckiego, kultury i tradycji naszych zachodnich sąsiadów.

Składamy Julii serdeczne gratulacje, życzymy wielu dalszych sukcesów, niech zdobycie tego zaszczytnego miejsca przyniesie jej wiele satysfakcji i stanie się motywacją do dalszego rozwoju i realizacji wymarzonych celów.

Wyrazy uznania kierujemy również do nauczyciela języka niemieckiego, pani Agnieszki Czyż, która z wielkim zaangażowaniem przygotowywała Uczennicę do udziału w Konkursie.

Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Szkoła Podstawowa w Łysych