Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Inwestycje drogowe na terenie gminy Łyse

Trwają prace związane z rozbudową drogi gminnej relacji Łyse – Wejdo. Odcinek o długości 2,23 km stanowi połączenie komunikacyjne miejscowości Łyse (od drogi wojewódzkiej 647 Dęby – Kolno) z miejscowością Wejdo. Wykonawcą zadania na podstawie podpisanej umowy jest  Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA Sp. z o.o. z Ostrołęki. Koszt inwestycji wyniesie 1.314.767,20 zł.

W ubiegłym tygodniu Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy 2,6 km drogi gminnej relacji Łączki – Leman w wysokości 1.015.987,09 zł (60% kosztów kwalifikowanych) w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).
Podczas realizacji inwestycji wykonane zostanie:
- wyrównanie i wyprofilowanie istniejącej nawierzchni gruntowej kruszywem naturalnym;
- przebudowa dwóch istniejących przepustów drogowych;
- podbudowa z kruszywa naturalnego i łamanego;
- dwie warstwy nawierzchni o szerokości 5 m z betonu asfaltowego (warstwa wiążąca i ścieralna – po 4 cm każda);
- zjazdy publiczne i indywidualne;
- pobocza o szerokości 0,75 m;
- oznakowanie poziome i pionowe.
Wykonawcą zadania w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zostało: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych "Ostrada" Sp. z o.o. Całość inwestycji to koszt 1.693.311,83 zł. Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w bieżącym roku.

W maju 2021 r. Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski ogłosił przetarg na kontynuację zrealizowanego w ubiegłym roku zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej Łyse – kolonia Worek etap II”. Wykonawca - “ALTOR” Spółka z o.o. z Mińska Mazowieckiego za kwotę 355.093,09 zł przebuduje jeszcze w bieżącym roku odcinek o długości 777 m drogi gminnej w miejscowości Łyse, dzielnica Worek. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w wysokości 80.000 zł z budżetu województwa mazowieckiego.

Kolejną realizowaną w bieżącym roku inwestycją drogową jest przebudowa drogi gminnej o długości  660 m w miejscowości Tartak. Wykonawcą zadania została firma Trans Drog Szlachetka Sp. z o. o.  za kwotę  379.579,29 zł.