Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Dobiegły końca prace związane z budową sali gimnastycznej w Lipnikach

We wtorek 14 marca 2017r.  przedstawiciele wykonawcy oraz samorządu Gminy Łyse dokonali odbioru końcowego realizacji inwestycji pn. „Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół w Lipnikach”.

Firma  KOLBUD z Kolna  - rozpoczęła budowę obiektu w lutym 2016r. W przeciągu roku intensywnych prac budowlanych i wykończeniowych przy Zespole Szkół powstała pełnowymiarowa sala gimnastyczna, z której już niebawem będą mogli korzystać mieszkańcy Lipnik i okolic.

Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi  934,75 m2,  powierzchnia użytkowa -  1143,76 m2, kubatura -7490m3 . Na parterze obiektu  znajduje się sala gimnastyczna o wymiarach  boiska 30,30m x 15,60m, z naturalnym oświetleniem (przeszklenia w ścianie południowo-wschodniej oraz świetlik kalenicowy). Płyta boiska z posadzką elastyczną wykonana została z wykładziny sportowej PCV na konstrukcji drewnianej, z przeznaczeniem do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczna, nożną wraz z osprzętem. Połączono ją przestrzennie z przyległym korytarzem, uzyskując dzięki temu miejsce na trybuny dla publiczności, za którymi zlokalizowano zaplecze sanitarno-socjalne. Komunikacja z budynkiem szkoły została zapewniona przy pomocy łącznika. Obiekt posiada również dwie klatki schodowe prowadzące na piętro. Przewidziano tu antresole z widokiem na płytę główną boiska sali gimnastycznej oraz pomocniczą salę sportową wraz z niezbędnym zapleczem. Obiekt przystosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne i już wkrótce będzie ogólnodostępny dla lokalnej społeczności.

Całkowity koszt budowy sali gimnastycznej wyniósł blisko 2.445 tys. zł. Gmina Łyse uzyskała dofinansowanie na budowę obiektu w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego w łącznej wysokości 605 tys. zł. Środki na dofinansowanie  dysponowane są z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministra Sportu i Turystyki.