Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

FESTYN RODZINNY W PUPKOWIŹNIE

W niedzielę 25 sierpnia 2019 roku w miejscowości Pupkowizna odbył się Festyn Rodzinny – Bawimy się bez alkoholu.

O godzinie 14.00 sołtys wsi oficjalnie powitał zaproszonych gości. Wśród nich byli: Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski, Radny Powiatu Ostrołęckiego – Stanisław Lipka, Przewodniczący Rady Gminy Łyse – Stanisław Lisek oraz przedstawiciele OSP Łyse, Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Ostrołęki i Policji.

Mieszkańcy wsi przygotowali stoisko z regionalnymi potrawami, a także dania przekazane prze sponsorów. Było też ognisko z pieczonymi ziemniakami i wodą cebulową. Wśród atrakcji dla dzieci znalazła się zjeżdżalnia, wata cukrowa, lody oraz zabawa z animatorami. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki i sprzęt gaśniczy oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Dorośli też się nie nudzili. Wśród śmiechu, gwaru i dopingu rozgrywali przygotowane przez organizatorów  konkurencje sportowe. Na wszystkich czekały nagrody. Sporo osób wzięło udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przeprowadzonym przez Pana Mirosława Augustyniaka – przedstawiciela WORD-u w Ostrołęce, a zarazem Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Główna nagroda – rower powędrowała do Sandry Kaiser z Pupkowizny.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, a w szczególności: Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Łysych, ZPM JBB Bałdyga, Piekarni Łyse – Jarosławowi Zakrzewskiemu z Wejda, Piekarni Serafin, firmie budowlanej Piotr Wezner z Pupkowizny, firmie CARGILL i jej przedstawicielce Barbarze Gołaś, firmie KONRAD z Łomży, firmie AGRO-PLUS Bogate, SM Mlekovita, Kurpiowskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Myszyńcu o/Łyse oraz Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu Małgorzacie i Andrzejowi Lis. Szczególne podziękowania kierowane są przede wszystkim do gospodarza naszej gminy Pana Grzegorza Fabiszewskiego.