Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

PRZEBUDOWA CIĄGU DRÓG GMINNYCH WARMIAK – ZALAS - WANACJA I ZALAS – WYŻEGA – KLENKOR – PIĄTKOWIZNA

W czwartek 23 maja 2019 r. Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski uroczyście odebrał promesę na dofinansowanie w wysokości 1,58 mln zł przebudowy ciągu dróg gminnych relacji  Warmiak – Zalas - Wanacja oraz Zalas – Wyżega – Klenkor – Piątkowizna o łącznej długości 2,150 km.

Warto podkreślić, że Gmina Łyse jest jedną z trzech gmin na Mazowszu, które otrzymały bardzo korzystne dofinansowanie ze środków budżetu państwa, na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości do 80% wartości zadania. Ponadto do budżetu Gminy Łyse trafi ponad połowa z przeznaczonych na dofinansowanie środków.

Wykonawca zadania zostanie wyłoniony w ramach przetargu ogłoszonego w połowie maja bieżącego  roku. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to 30 października 2019 r.

Więcej informacji: https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/38316,Ponad-28-mln-zl-na-usuwanie-skutkow-klesk-zywiolowych.html .

Autor: Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie