Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

W krainie przygód

6 listopada 2023r. w  szkolnej świetlicy Szkoły Podstawowej w Lipnikach oraz oddziale przedszkolnym, obchodziliśmy nietypowe święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto jest inicjatywą, która promuje czytanie oraz kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

Obcowanie z bajkami, to jeden z istotniejszych etapów w życiu młodego człowieka, gdyż pozwala wykształcić właściwe postawy moralne. Wpływa na umiejętność rozpoznawania dobra i zła oraz kierowania się moralnością. Dzięki bajkom dzieci przyswajają wartości, uczą się empatii, cenienia prawdziwej miłości i przyjaźni. Bajki rozwijają wyobraźnię, uczą tego, że marzenia mogą się spełniać.

6 listopada ruszyliśmy w podróż przez bajkową krainę, aby przypomnieć sobie kilka niezwykłych postaci: Myszkę Minnie, Spider-Mana, Czerwonego Kapturka, Elsę, Marshalla, Supermana, Biedronkę, Czarnego Kota, Olafa, Małego Jednorożca, księżniczki oraz wróżki.

Dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach, pojawiły się animacje z Myszką Miki. Wykonano piękne rysunki związane z krainą bajkowych przygód. Starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy oraz pracowali na planszach edukacyjnych.

Autor: Szkoła Podstawowa w Lipnikach