„Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II”

Wyniki XLIX Konkursu „PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2018”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 marca 2018

Komisja Konkursowa w składzie:
1)   Żardecka Janina  -   Cepelia w Warszawie  - Przewodnicząca Komisji
2)   Czyż Jan -  Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w  Łysych - Sekretarz   Komisji
3)   Przytuła Małgorzata  - Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie - członek Komisji
4) Samsel Maria - Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce - członek Komisji
5)  Frydrych Zdzisław  -  Kurpiowskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne w  Łysych - członek Komisji
Na posiedzeniu w dniu 25 marca 2018r.  Komisja oceniła palmy zgłoszone na konkurs   „ PALMA KURPIOWSKA ŁYSE 2018”.

 Do konkursu zgłoszono 128 palm, w tym:      
      82   w kategorii indywidualnej,
      22    w kategorii zespołowej szkół podstawowych.
      24   w kategorii zespołowej pozostałych.

Komisja nie zakwalifikowała do konkursu  4 palmy nie zgodnie z regulaminem i tradycją. 

Po dokonaniu oceny w oparciu o regulamin, Komisja postanawia przyznać  następujące nagrody:

KATEGORIA INDYWIDUALNA

I nagrodę w wysokości 700 zł. otrzymują:

48.

Kuśmierczyk Mariola

Ostrołęka

49.

Nosek Halina Maria

Lipniki

I I nagrodę w wysokości 600 zł. otrzymują:

51.

Ruszczyk Oliwia

Tartak

76.

Kowalczyk Julia

Plewski

77.

Bacławska Małgorzata

Laski

I I I nagrodę w wysokości 500 zł. otrzymują:

16.

Lemański Paweł

Dylewo

39.

Ogniewska Anna

Łodziska

52.

Dyga Irena

Tartak

63.

Nurczyk Aleksander

Łyse

Wyróżnienia specjalne  w wysokości  200 zł. otrzymują:

2.

Kowalczyk Jakub

Kadzidło

15.

Krawczyk Gabriela

Lipniki

17.

Romański Oliwier

Kadzidło

18.

Perzan Celina

Golanka

29.

Kowalczyk Zofia

Dęby

34.

Ruszczyk Władysława

Tartak

42.

Tyc Wojciech Karol

Ksebki

43.

Marcińczyk Dawid

Charubin

45.

Ochocińska Aleksandra

Łyse

47.

Dawid Szymon

Klenkor

36.

Łukowska Hanna

Rozogi

56.

Żubrowska Czesława

Wejdo

61.

Drózd Angelika

Dąbrowy

62.

Drózd Zuzanna

Dąbrowy

Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie w wysokości 50zł, zgodnie z załączonym poniżej protokołem.

KATEGORIA ZESPOŁOWA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 

I nagrodę w wysokości 700 zł. otrzymuję:

3.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Biblioteka Szkolna wiek 7-14 lat

ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse

25.

Szkoła Podstawowa im. Stacha Konwy w Dębach

 

Dęby 9, 07-437 Łyse

I I nagrodę w wysokości 600 zł. otrzymują:

1.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

klasy IV-VII

ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse

15.

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

klasa V

Zalas 1, 07-438 Zalas

16.

Szkoła Podstawowa w Zalasiu

klasa VI

Zalas 1, 07-438 Zalas

I I I nagrodę w wysokości 500 zł. otrzymują:

13.

Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku

 

Warmiak 16, 07-438 Zalas

19.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Łączkach

klasa VI-VII

Łączki 103, 07-438 Zalas

24.

Szkoła Podstawowa w Łysych

Klasy 0-III

ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse

Wyróżnienia specjalne w wysokości  200 zł. otrzymują:

2.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Świetlica Szkolna

ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse

8.

Szkoła Podstawowa w Chudku

klasa II -III gimnazjum

Chudek 63, 07-420 Kadzidło

9.

Szkoła Podstawowa w Czarni

klasa IV

Czarnia 67, 07-420 Kadzidło

20.

Szkoła Podstawowa w Białusnym Lasku

klasa IV-VII

Białusny Lasek 19, 07-430 Myszyniec

23.

Szkoła Podstawowa w Pupkowiźnie

 

Pupkowizna 38, 07-437 Łyse

22.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Stefanowicza w Myszyńcu

Klasa I-III

ul. Dzieci Polskich 1, 07-430 Myszyniec

17.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Zespół Folklorystyczny Łysoziańskie Nuty

ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse

 Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie
w wysokości 50 zł :

4.

Zespół Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II Przedszkole Samorządowe w Dylewie

grupy przedszkolne 0,A, B, C

Dylewo, ul. Szkolna 1, 07-420 Kadzidło

5.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kadzidle

klasa I

ul. Brzozowa 2, 07-420 Kadzidło

6.

ZPO w Dylewie Grupa Dialektowa

klasa II i III dialekt kurpiowski

Dylewo, ul. Szkolna 1, 07-420 Kadzidło

10.

Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa

klasa IIIC

ul. Kościuszki 13, 07-420 Kadzidło

11.

Szkoła Podstawowa w Chudku

klasa IV-VI

Chudek 63, 07-420 Kadzidło

12.

Zespół Placówek Oświatowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kadzidle

klasa VIIA

ul. Kościuszki 13, 07-420 Kadzidło

21.

Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie

ul. Szkolna 51A, 07-402 Lelis

 

KATEGORIA ZESPOŁOWA DLA POZOSTAŁYCH

 I nagrodę w wysokości 700 zł. otrzymuję:

11.

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chetnika w Ostrołęce

ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

16.

Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Lipnikach

ul. Ks. Kan. E. Sierbińskiego 30, 07-436 Lipniki

19.

Zespół Szkół Powiatowych w Łysych

ul. Stanisława Krupki 20, 07-437 Łyse

20.

Świetlica Wiejska w Piątkowiźnie

Piątkowizna 15, 07-438 Zalas

 I I nagrodę w wysokości 600 zł. otrzymują:

15.

Publiczne Gimnazjum w Łysych

ul. Szkolna 1, 07-437 Łyse

21.

Stowarzyszenie Kulturalne "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" z Rozóg

ul. Różana 3, 12-114 Rozogi

22.

Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie" z Rozóg

ul. Różana 3, 12-114 Rozogi

 I I I nagrodę w wysokości 500 zł. otrzymują:

3.

Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkowskie Gospodynie"

Chudek 33C, 07-420 Kadzidło

7.

Koło Gospodyń Wiejskich w Klimkach

Klimki 7, 07-436 Lipniki

14.

Kółko Rolnicze "Zagajnica"

Łodziska 20, 07-402 Lelis

24.

Dzienny Dom Senior + w Olszewie Borkach

ul. Broniewskiego 19, 07-415 Olszewo-Borki

 Wyróżnienia specjalne w wysokości  200 zł. otrzymują:

2.

Koło Gospodyń Wiejskich "Tatarskie Burstynki"

Tatary 31, 07-420 Kadzidło

5.

Koło Gospodyń Wiejskich Golanka p. Barbara Mamajek

Golanka 65, 07-420 Kadzidło

10.

Koło Gospodyń Wiejskich "Wesołe Nutki" Kadzidło

ul. Kościuszki 13B, 07-420 Kadzidło

8.

Koło Gospodyń Wiejskich "Czarne Brzozy" Aleksandra Pawluk

Czarnia 41, 07-420 Kadzidło

 Pozostałe palmy zakwalifikowane do konkursu otrzymują wyróżnienie
w wysokości 50 zł :

4.

Koło Gospodyń Wiejskich Piasecznia "Zurazinki"

Piasecznia 54, 07-420 Kadzidło

6.

Koło Gospodyń Wiejskich "Chudkozionki"

Chudek 33A, 07-420 Kadzidło

8.

Koło Gospodyń Wiejskich "Czarne Brzozy" Aleksandra Pawluk

Czarnia 41, 07-420 Kadzidło

9.

Koło Gospodyń Wiejskich Siarcza Łąka - Todzia Grażyna Lipka

Todzia 17A, 07-420 Kadzidło

12.

Babik Halina i  Romaniuk Krystyna

Szczytno

13.

Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie im. Jana Pawła II

ul. Wielbarska 2, 12-100 Szczytno

17.

Publiczne Gimnazjum SIGiE w Warmiaku

Warmiak 16, 07-438 Zalas

18.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD w Myszyńcu

ul. Plac wolności 58, 07-430 Myszyniec

23.

Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci"

Szafranki 98, 07-436 Lipniki

 Komisja konkursowa podkreśla wysoki poziom artystyczny nagrodzonych i wyróżnionych palm. 49 edycja  konkursu  dowodzi, że spełnia on zadanie podtrzymania lokalnej tradycji.

Komisja zwraca uwagę na liczny udział w konkursie szkół, przedszkoli i stowarzyszeń.

Odbiór nagród nastąpi w kasie Urzędu Gminy w Łysych, pokój nr 101 w dniu 27 marca 2018r. (wtorek).

Pliki do pobrania