Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Spotkanie z panem Robertem Radzikiem nt. działań Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na terenie Kurpiowszczyzny oraz całego Północnego Mazowsza

Zapraszamy 16 marca 2023 r. o godz. 17.00 na spotkanie z panem Robertem Radzikiem nt. działań Narodowego Zjednoczenia Wojskowego na terenie Kurpiowszczyzny oraz całego Północnego Mazowsza. Podczas spotkania będzie można nabyć książki i publikacje pana Roberta.

Kilka słów o autorze:
Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz podyplomowych studiów Organizacji i Zarządzania w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego. Wieloletni pracownik administracji rządowej oraz samorządowej. Problematyką antykomunistycznego podziemia niepodległościowego zajmuje się od początku lat 90. Od prawie dekady swoje indywidualne badania historyczne koncentruje na dziejach podziemia narodowego na Białostocczyźnie i Mazowszu Północnym. Współpracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce oraz kwartalnika „Wyklęci”. Autor książek: „Z otchłani niepamięci. Szkice i opowieści o Wyklętych z NZW”; „Wnutriennicy czyli cena zdrady”, „Niezłomny major. Rzecz o Marianie Kozłowskim”; „Wszystko dla kochanej Ojczyzny. Rzecz o por. Tadeuszu Narkiewiczu „Ciemnym”. W 2021 roku ukazał się monumentalny album jego autorstwa o Okręgu Białostockim NZW pt. „Naszym hasłem Bóg i Ojczyzna”. Najnowszą pozycją książkową jego autorstwa jest obszerny album fotografii i dokumentów Okręgu Północne Mazowsze NZW pt. „Walczyć jak nasi przodkowie”.
Żonaty, ojciec dwójki studentów. Pasjonat historii Polski ale również Francji oraz wybranych okresów starożytności i średniowiecza. Zapalony bibliofil, jest także miłośnikiem futbolu, kotów oraz podróży. Lubi prace w ogrodzie oraz storczyki.
Spotkanie