Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Z działalności SKO w Warmiaku

Grudzień to doskonały czas na wszelkiego rodzaju podsumowania, dlatego w kilku zdaniach przedstawimy różnego typu przedsięwzięcia, w które angażowali się członkowie SKO po rozpoczęciu roku szkolnego.  Były to m.in.: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, wycieczka do Łomży, spotkanie z Panią Prezes Koła Łowieckiego "Jedność"- Katarzyną Dudek (rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dzikie zwierzęta zaczarowane w liściach"), udział w uroczystości nadania wyróżnienia "Narodowi i Ojczyźnie" Pani Annie Marii Anders w Ostrołęce.

W sklepie "Biedronka" w Myszyńcu zbieraliśmy produkty, które trafiły do potrzebujących z terenu gmin: Łyse i Myszyniec, a także do Goworowa oraz do Ukrainy. W tygodniach adwentowych zorganizowaliśmy kiermasz, gdzie można było nabyć słodkości, ozdoby bożonarodzeniowe oraz karty świąteczne. W tym roku mieliśmy także prace wykonane (z prasowanej trzciny) przez dzieci z Kamerunu; ofiarował nam je ks. Czesław Małż - pochodzący z Piątkowizny. Tradycyjnie, część pozyskanych pieniędzy przekazujemy Stowarzyszeniu AMUN (artyści malujący ustami bądź nogami) oraz misjonarzom z zakonu werbistów, którzy odwdzięczają się nam listami z różnych stron świata.
 
Taki list otrzymaliśmy niedawno od o. Pawła Wodzienia, pracującego w trzeciej pod względem liczby ludności aglomeracji miejskiej świata (po Tokio i Seulu), czyli w liczącym ok.25 mln. mieszkańców - Meksyku - stolicy państwa, którego pełna nazwa brzmi: Meksykańskie Stany Zjednoczone. Oto fragment listu: "W okresie Bożego Narodzenia na balkonach domów, w sklepach i restauracjach budowane są szopki. Można tu często spotkać kapliczki na ścianach domów, sklepów i warsztatów samochodowych oraz murale o treści religijnej. Królują, oczywiście, Matka Boża z Guadalupe i Jan Paweł II. Kolejny w rankingu popularności jest św. Juda Tadeusz, jako patron kupców i drobnych złodziejaszków. Pierwsi od wieków proszą go o błogosławieństwo dla swoich małych biznesów, drudzy zaś w jego orędownictwie szukają sposobu na uniknięcie spotkania z policją. Dalej pojawia się dopiero Pan Jezus. Jest to może i dziwna hierarchia, ale tak już się tu przyjęło i trzeba to uszanować, aby być przez wiernych przyjętym i zaakceptowanym oraz obdarzonym zaufaniem". 
 
Na koniec miłą informację przekazała nam Pani Alina Sadłowska- Dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle. SKO w Warmiaku otrzymało nagrodę II stopnia w ogólnopolskim konkursie SKO dla szkół i nauczycieli za swoją działalność. Oby tych dobrych wiadomości nie brakło w nadchodzącym - 2023 roku. Czego z serca, wszystkim mieszkańcom naszej gminy, życzymy.
 

Autor: Op. SKO - Jerzy Waszkiewicz