Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Gmina Łyse realizuje niezbędne działania prewencyjne w związku z dystrybucją jodku potasu

Zgodnie z działaniami podejmowanymi przez władze centralne,  Gmina Łyse również realizuje niezbędne działania prewencyjne, w tym przygotowania do dystrybucji tabletek zawierających jodek potasu na wypadek wystąpienia zagrożenia radiacyjnego. Zostało przygotowanych 9 punktów dystrybucji.

Działania te mają charakter rutynowy, standardowy i przewidziany w przepisach prawa na wypadek ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Tabletki z jodkiem potasu są przygotowane dla wszystkich, którzy w wypadku promieniowania radioaktywnego powinni je przyjąć. Obecnie nie ma takiego zagrożenia i nie ma powodów, by rozpocząć dystrybucję tabletek wśród obywateli. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości.

Akcja rozdawania mieszkańcom tabletek z jodkiem potasu zostanie uruchomiona po wystąpieniu zagrożenia i po wydaniu decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania preparatu.

Informacja o ewentualnym uruchomieniu akcji, na terenie gminy Łyse zostanie przekazana w formie komunikatów: przesyłanych za pomocą Systemu Powiadomień SMS, za pośrednictwem sołtysów, na stronie internetowej Urzędu Gminy www.gminalyse.pl.

W chwili uruchomienia akcji jodowej, uprawnieni mieszkańcy Gminy Łyse będą mogli  odebrać tabletki w niżej wymienionych lokalizacjach Punktów Wydawania Tabletek Jodku Potasu (PWTJP).

Tabela informacyjna

Ulotka informacyjnaUlotka informacyjna