Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Wyjątkowe wzruszające zakończenie roku w Szkole Podstawowej w Zalasiu

24 czerwca 2022r. pozostanie w pamięci społeczności Szkoły Podstawowej w Zalasiu nie tylko jako dzień zakończenia kolejnego roku szkolnego, ale też jako ważny wzruszający czas. Na zasłużoną emeryturę odeszły dwie wieloletnie wyjątkowe nauczycielki szkoły w Zalasiu.

Uroczystości tego dnia miały charakter 3-etapowy. Część I była, jak co roku, tradycyjnym spotkaniem dzieci, nauczycieli i rodziców, z rozdaniem świadectw i wręczeniem nagród najlepszym uczniom. Część II stanowiło pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Nie zabrakło podziękowań i serdecznych życzeń skierowanych w imieniu grona pedagogicznego przez dyrektor szkoły mgr Danutę Gwiazdę do uczniów opuszczających mury szkoły. Pani dyrektor podkreśliła szczególną misję budowania przyszłości świata przez każdego absolwenta, wspartą nabytą wiedzą i wzmocnioną szacunkiem wobec drugiego człowieka.

Część III była niezwykle dostojna i wzruszająca zarazem. Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski przybyły na uroczystość złożył na ręce dwóch pań: mgr Ireny Górskiej oraz mgr Ireny Drężek podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz szkoły, gminy i lokalnej społeczności. Dyrektor szkoły – mgr Danuta Gwiazda - podziękowała pani mgr Irenie Górskiej za lokalny patriotyzm, wspieranie działań dotyczących budowy i otwarcia nowego budynku szkoły w Zalasiu, prowadzenie zespołu kurpiowskiego „Jegodecki”, organizację kurpiowskich „Ziecorów Za Lasem”, dbanie o izbę regionalną, rajdy rowerowe, wycieczki, oprawę muzyczną uroczystości szkolnych, piosenki przy dźwiękach gitary, hymn lokalnej społeczności „Do Zalasa” oraz budzenie dziecięcej tożsamości kurpiowskiej. Mgr Irena Drężek otrzymała podziękowania za wieloletnie prowadzenie i wzbogacanie działalności  biblioteki szkolnej różnorodnymi inicjatywami, promowanie czytelnictwa, przygotowania i przeprowadzanie egzaminów młodych szkolnych rowerzystów na kartę rowerową, działalność sklepiku uczniowskiego i  wszelakie ciekawe pomysły realizowane na zajęciach fizyki oraz techniki. Emocji było wiele. Oprócz radości były też wzruszenia, wspomnienia, smutek i nostalgia.

Życie ludzkie to nieustanna podróż, podczas której ważne są także przystanki na refleksję, odpoczynek, relaks i …zmiany czyli odkrywanie nowych dróg. Wszak emerytura to nie koniec, a początek życia z innymi możliwościami. I chociaż łza się kręci w oku, czas iść do przodu. Na spotkania też znajdzie się czas…

Autor: Renata Korytkowska