Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

KOMINKI KURPIOWSKIE

W sobotę 5 lutego przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej zorganizowaliśmy w naszym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji „Kominki Kurpiowskie”.

Na scenie można było zobaczyć odświętne kolorowe stroje noszone na Kurpiach nawet do dziś przy okazji ważnych świąt.

Wystąpiły w nich koła gospodyń wiejskich z Baby, Lipnik, Pupkowizny, Serafina, Tartaku i Zalasa oraz zespół folklorystyczny „Łysoziańskie nuty” ze Szkoły Podstawowej w Łysych.

Grupy artystyczne zaprezentowały regionalne tańce, przyśpiewki i humorystyczne opowiadania.

Podczas imprezy odbyła się również kolejna edycja konkursu kulinarnego „Weki na zimę” – potraw związanych z obszarem Kurpiowszczyzny, wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

Do konkursu przystąpiły wszystkie koła gospodyń wiejskich z naszej gminy oraz zespół „Łysoziańskie nuty”.

Wybór był bardzo trudny, dlatego komisja konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsce wszystkim uczestnikom. Gratulujemy!!! ????

Po ogłoszeniu wyników rozpoczęto degustację. Potrawy szybko znikały ze stołów – były pyszne!

Jadła jednak nie zabrakło, tak samo jak wyśmienitego humoru.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnym regionalnym konkursie – gadki kurpiowskiej „Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku” w dniu 10 marca 2022 roku o godz. 10.00.

Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom imprezy, zarówno wykonawcom jak i gościom, a także Panu Zbyszkowi Kołakowskiemu za zdjęcia i nagrania video.