Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Czerwiec miesiącem aktywności i kreatywności w Szkole Podstawowej w Łączkach

Czerwiec w roku szkolnym 2020/2021 był niezwykle optymistycznym miesiącem dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Łączkach, nie tylko ze względu na wspaniałą pogodę i dużo słońca. Był to czas aktywności fizycznej, rekreacji i ponownej integracji uczniów po trudnym roku szkolnym, a także kreatywności i nabywania nowej wiedzy przydatnej w dorosłym życiu.  

Początek czerwca rozpoczęliśmy promocją sportu i aktywnego trybu życia. Dzień Dziecka obchodziliśmy wspólnie bawiąc się na świeżym powietrzu, aktywnie i miło spędzając czas. Odbywały się konkursy i zabawy sportowe, m.in. przeciąganie liny, podchody, biegi na trzy nogi, wyścigi w workach i kilka innych konkurencji. Były też uwielbiane przez wszystkich lody, ale przede wszystkim dużo śmiechu i fantastycznej zabawy. Dzień wcześniej uczniowie klas VI-VII wraz z wychowawcą oraz nauczycielem wychowania fizycznego udali się na rajd rowerowy. Sama przejażdżka w sympatycznej atmosferze była dużą atrakcją dla uczniów po powrocie z nauki zdalnej do stacjonarnej. Po przejechaniu połowy trasy zorganizowaliśmy ognisko integracyjne na polu namiotowym nad malowniczym jeziorem Nidzkim. Odpoczywaliśmy podziwiając piękno przyrody, upiekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się grając w gry zespołowe, a co najważniejsze miło i aktywnie spędziliśmy razem czas. Ponadto, wzięliśmy udział w lekcji w terenie nt. "Fascynujący Świat Roślin", którą prowadziła edukatorka nadleśnictwa maskulińskiego, pani Anna Ptak. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób drzewa pobierają wodę z ziemi i przenoszą pyłki na duże odległości, wysłuchali ciekawostek o puszczy Piskiej, np. występujących drapieżników, gatunków roślin. Przeprowadziliśmy doświadczenia sprawdzając czy ziemia się obraca oraz jak to się dzieje, że woda "wspina się" do góry.

Dnia 16 czerwca 2021 r. uczniowie szkoły udali się na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego „Kulka”. Celem wycieczki było uczestnictwo w interaktywnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych prowadzonych przez instruktorów i animatorów na świeżym powietrzu. Uczniowie bawili się świetnie pokonując tor z przeszkodami na SEGWAY-u, wspinając się na ściankę wspinaczkową, biorąc udział w zajęciach artystycznych lepienia z gliny, uczestnicząc w „Bitwie Plemion” oraz zabawie dla najmłodszych pn. „Urodziny Kubusia Puchatka”, strzelając z łuku z podziałem na drużyny oraz pokonując własne słabości i lęk wysokości w parku linowym. Opiekun działającego przy szkole SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) zorganizował tego dnia lekcje dla SKO-wiczów przy Oddziale 1 PKO BP w Szczytnie. Uczniowie kl. II-VI nauczyli się obsługi bankomatu, poznali też różnicę między bankomatem i wpłatomatem. Dowiedzieli się, że aby skorzystać z bankomatu, potrzebne są karta oraz kod PIN, który najlepiej jest po prostu zapamiętać. Nauczyli się jak łatwe i szybkie jest dokonywanie wpłaty i wypłaty gotówki z użyciem zarówno karty, jak i funkcji BLIK dostępnej w aplikacji IKO. Dzięki bankomatom i wpłatomatom, bez względu na porę dnia, możemy wypłacić gotówkę lub błyskawicznie wpłacić pieniądze na własne konto.

Przed nami jeszcze kilka dni zanim uroczyście zakończymy rok szkolny. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej naszej szkoły http://www.splaczki.pl oraz bloga SKO Łączki: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-szkola-podstawowa-im-stanislawa-krupki-w-laczkach/.

Autor: M. Kaczmarczyk