Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

„MIAS MAZOWSZE 2021” - dofinansowanie uzyskały sołectwa Baba, Dęby, Szafranki, Tartak oraz Tyczek

W dniu 18 maja 2021 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego podjętą uchwałą przyznał gminom partycypującym w „MIAS MAZOWSZE 2021” pomoc finansową stanowiącą dofinansowanie zgłoszonych przez nie zadań.

Tym samym sołectwa Baba, Dęby, Szafranki, Tartak oraz Tyczek otrzymały po 10 tys. zł dofinansowania na realizację zadań zgłoszonych przez sołtysów i rady sołeckie, tj.:

  • Wykonanie oświetlenia w msc. Baba. Realizacja zadania obejmuje montaż lamp interaktywnego oświetlenia ulicznego na placu przy budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Baba. W celu zapewnienia bezpieczeństwa osób poruszających się drogami, po terenie miejscowości, również w pasie drogowym dróg gminnych i powiatowych zostanie zamontowane w/w oświetlenie.
  • Wykonanie oświetlenia w miejscowości Dęby. W ramach realizacji zadania wykonany zostanie montaż lamp interaktywnego oświetlenia ulicznego na terenie miejscowości Dęby (na placu przy budynku szkoły podstawowej oraz w pasie drogowym drogi powiatowej nr 2502W).
  • Wykonanie ogrodzenia terenu przy budynku świetlicy w Szafrankach. Teren wokół budynku świetlicy zostanie zabezpieczony poprzez montaż ogrodzenia.
  • Montaż urządzeń zabawowych oraz urządzeń siłowni zewnętrznej na placu przy świetlicy wiejskiej w msc. Tartak. W ramach realizacji zadania wybudowany w 2020 roku plac zabaw zostanie uzupełniony o nowe elementy: urządzenie/urządzenia zabawowe (w zależności od rodzaju wybranych elementów),  a także urządzenia siłowni zewnętrznej.
  • Zakup urządzeń siłowni zewnętrznej w msc. Tyczek. Na placu znajdującym się w miejscowości Tyczek powstanie zewnętrzna siłownia .

„Lista Beneficjentów MIAS MAZOWSZE 2021” obejmuje 1 276 zadań zgłoszonych przez 256 gminy.