Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Trwają prace przy budowie dróg Zalas-Tyczek, Piątkowizna-kolonie oraz ulic Sierbińskiego i Pogodnej w Lipnikach

Na dzień dzisiejszy, tj. 13 lipca 2020 roku, wykonana została już podbudowa drogi Piątkowizna – kolonie. Droga jest przygotowana do wykonania nawierzchni bitumicznej. Na drodze Zalas-Tyczek prowadzone są roboty ziemne i prace związane z wykonaniem podbudowy. Ulice ks. kan. E. Sierbińskiego i Pogodna nabierają nowego kształtu  wykonywane są chodniki oraz podbudowa pod nawierzchnię bitumiczną.

W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, Wykonawca zadania – firma Ostrada z Ostrołęki, zobowiązała się przebudować dwie drogi gminne Zalas-Tyczek oraz  Piątkowizna-kolonie o łącznej długości 3,9 km do końca września 2020 roku za  kwotę 2.587.670 zł. Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości 65% kosztów kwalifikowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Równocześnie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. oraz ALTOR Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego wykonuje przebudowę ulic ks. kan. E. Sierbińskiego oraz Pogodnej w miejscowości Lipniki.  Zadanie zrealizowane zostanie również do końca września 2020 roku. Planowany koszt robót - 1.053.596,78 zł.

Ponadto z przyjemnością informujemy, że zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 250707W Lipniki – Dęby” zostało zakwalifikowane do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. W wyniku realizacji inwestycji już wkrótce przebudowane zostanie ponad 5,8 km drogi relacji Lipniki-Dęby. Planowane dofinansowanie wynosi ponad 2 mln zł.