Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Złote Gody

25 października  2019 r. czternaście par z terenu Gminy Łyse wspólnie świętowało jubileusz Złotych Godów. Po Mszy Świętej w intencji dostojnych Jubilatów, odprawionej w kościele parafialnym w Łysych, nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat nagradzane są w naszym kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony umieszczony jest napis: "ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE", a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże. Wójt Gminy Łyse - Grzegorz Fabiszewski w imieniu Prezydenta RP dokonał aktu dekoracji medalami pary małżeńskie przy współudziale Przewodniczącego Rady Gminy Łyse – Stanisława Eugeniusza Liska oraz Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Urszuli Nurczyk.

W 2019 roku Prezydent RP Andrzej Duda przyznał medale 19 parom małżeńskim, a są to:
Krystyna i Eugeniusz Stefan Bałdyga
Halina i Stanisław Banach
Marianna i Stanisław Bączek
Władysława i Władysław Bednarczyk
Halina i Stefan Chorąży
Danuta Irena i Robert Arkadiusz Cieśliccy
Władysława i Jan Kaczmarczyk
Marianna i Czesław Krawczyk    
Irena i Władysław Krawczyk
Stefania i Piotr Lis
Krystyna i Marian Kazimierz Marcinowscy
Krystyna Maria i Adam Nadolni
Zofia i Henryk Parda
Zofia Stanisława i Stanisław Parzych
Halina i Bronisław Mieczysław Polewaczyk
Zofia i Stanisław Puchalscy
Wiktoria i Józef Franciszek Sztejna
Wanda Maria i Tadeusz Tymińscy
Władysława i Zdzisław Załęscy.

Przygotowany specjalnie dla Jubilatów, okolicznościowy program artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież z zespołu folklorystycznego "Łysoziańskie Nuty".